Příběh Dagmar Lieblové

Pribeh Dagmar Lieblove (3)Dovolujeme si vás pozvat na prezentaci knihy „Přepsali se a tak jsem tady – Příběh Dagmar Lieblové“, která se koná 21. května od 18 hodin v v sále VKC Židovského muzea v Praze, Meislova 15, za přítomnosti Dr. Lieblové.

Knihu „Přepsali se a tak jsem tady – Příběh Dagmar Lieblové“ na základě vzpomínek Dr. Lieblové zpracoval Marek Lauermann. Vydání podpořily Nadační fond obětem holocaustu a Město Kutná Hora.

I v roce svého významného životního jubilea, kdy oslaví 85. narozeniny, pracuje Dagmar Lieblová stále a neúnavně jako předsedkyně Terezínské iniciativy. Přednáší českým, rakouským a německým studentům, stejně jako těm z Velké Británie nebo Spojených států. Plynně ve třech jazycích vypráví Dr. Lieblová, stále čilá a vždy usměvavá, teenagerům příběhy z vlastního dětství, kdy ji i její rodinu vytrhli z poklidného domova malého města nedaleko Prahy a poslali do Terezína. V roce 2011 obdržela  za svou činnost od prezidenta republiky řád T.G.M., jedno z nejvyšších českých státních vyznamenání.

Kniha je postavena na jejích vzpomínkách na rodinu, předválečnou kutnohorskou židovskou komunitu, hrůzy koncentračních táborů, ale i návrat domů a velmi zajímavý osud po válce. Je překladatelkou, podílela se na vyjednání reparací pro bývalé vězně koncentračních táborů od německé vlády, její přednášky na školách jsou legendární. Proto jsme se rozhodli vydat její fascinující příběh jako knihu.

Věřím, že i vy si budete chtít připomenout její příběh, který je z těch, na něž by naše společnost neměla nikdy zapomenout.

Marek Lauermann

    Přihlásit se na akci:

    Poznámka k přihlášce

    Newsletter

    © 2017 Společnost pro jazyky